» Sergi Alanları EgeART » Sergi Alanları

EÜ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ

akm
EÜ Atatürk Kültür Merkezi Kentimize kazandırılan ilk kültür merkezidir. 05.Ocak.1980 tarihinde hizmete açılmıştır. Merkez gerek Ege Üniversitesi’nin gerekse Ege ve İzmir yöresinin bilimsel ve sanatsal etkinliklerinin yapıldığı önemli bir tesistir. Merkezde; 652 ve 624 kişilik 2 büyük salon, 340 kişilik Tiyatro Salonu, 100 kişilik oturumların yapıldığı ve aynı zamanda sergilerin açıldığı Ege Sanat Salonu, 40′ar kişilik 2 Seminer Odası, 800 kişilik resepsiyonların yapıldığı geniş fuayeler, Resim, Seramik, Heykel sergilerinin yapıldığı 470 m² ‘lik Sanat Galerisi bulunmaktadır.
Adres : Mithatpaşa Cad. 92/A Konak / İZMİR
Telefon: 0232 489 04 59
E-mail : akm@mail.ege.edu.tr
Web : www.akm.ege.edu.tr

EÜ KAĞIT VE KİTAP SANATLARI MÜZESİ

kagitmuzesi
EÜ Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi dünya kültür tarihinin son 2000 yılının vazgeçilmez demirbaşları kağıt ve kitabın uzun soluklu yolculuğunu farklı kültürlerden örneklerle ziyaretçilere sunan, bilgi ve görselleriyle her eğitim düzeyindeki öğrencilere seslenen bir müzedir. Türkiye’de ilk olmasının yanı sıra konunun bu boyut ve zenginlikte ele alındığı bir üniversite müzesi olarak da uluslararası alanda benzersiz konuma sahiptir. Üniversitemizin eski Levanten köşklerinden 19. yüzyılın Ballian Konutu’nda, eski ve moderni bir araya getiren müze, alt katında kağıdı, üst katında kitabı konu ederken, 800′den fazla objeye yer vermektedir.
Pazar ve Pazartesi günleri hariç, her gün saat 9.00 – 17.00 arası açıktır.
Adres : Gençlik Caddesi No: 4, 35100 Bornova – İzmir
Telefon : (0232) 374 59 31 – (0232) 311 25 01
E-mail : kksm@mail.ege.edu.tr
Web : http://www.kksm.ege.edu.tr

EÜ EGE MESLEK YÜKSEKOKULU

egemyo
Okulumuz, Ege Üniversitesi bünyesinde iki yıllık ön lisans eğitimi vermektedir. Mesleki eğitim veren kurumlar içinde öğrenci sayısı ve program sayısı ile lider kurumlardan biridir. Okulumuz öğretim elemanlarımızın mesleki eğitime, sanat ve sanatçıya verdiği önem, bireylerin gelişiminde ve başarısında eğitim ve sanatın bir arada olması gerekliliği kapsamında 23 Haziran 2009 tarihinde Ege Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi oluşumu gerçekleştirilmiştir.
Ege Meslek Yüksekokulu Sanat Galerisi bünyesinde açtığı ve açacağı sergilerde başta öğrencilerimizi, akademik personelimizi ve tüm İzmirli sanatseverleri sanat ile ve sanatçıyla buluşturmayı, sanatı sevdirmeyi amaç edinmiştir.
Adres : Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu, Bornova / İZMİR
Telefon : 0232 311 29 60
E-mail : egemyo@mail.ege.edu.tr
Web : http://www.egemyo.ege.edu.tr/

EÜ PROF. DR. YUSUF VARDAR MÖTBE KÜLTÜR MERKEZİ

motbe
Ege Üniversitesinin kültürel kimliğinin önemli bir parçası olan Prof. Dr. Yusuf VARDAR – MÖTBE – Kültür Merkezi, her türlü ulusal ve uluslararası kongre, seminer, konferans, kültürel ve sanatsal etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.
Her yaşta ziyaretçiye açık olan Prof. Dr. Yusuf VARDAR – MÖTBE – Kültür Merkezi; sanatı kampüs içine taşıyarak öğretim elemanları, üniversite personeli ve özellikle üniversiteli gençlere kültür ve sanatla iç içe, dinamik bir kampüs ortamı yaratmayı hedeflemektedir.
Prof. Dr. Yusuf VARDAR – MÖTBE – Kültür Merkezi bünyesinde bulundurduğu MÖTBE salonu, sergi salonu, seminer salonu ile Ege Üniversitesi’nin yanı sıra İzmir’in bilim, kültür ve sanatı yaıatan en önemli tesisleri arasında yerini almaktadır.
Prof. Dr. Yusuf VARDAR – MÖTBE – Kültür Merkezi, Ege Üniversitesi’nin diğer kültür sanat merkezleri; Atatürk Kültür Merkezi, 50.yıl Köşkü, Kültür Sanat Evi; ile birlikte özellikle üniversite gençliğini kültür ve sanatla buluşturup onların gündelik yaşantılarında sanata yer açmalarını sağlamayı hedeflemektedir
Adres : Ege Üniversitesi Kampüsü, Bornova / İZMİR
Telefon : 0232 342 84 78
E-posta : kkm@mail.ege.edu.tr

EÜ 50. YIL KÖŞKÜ SANAT GALERİSİ

50. yıl köşkü
Bornova’nın eski Levanten evlerinden biri olan Wilkinson Köşkü, o yılların ünlü Büyük Evi’nde (EÜ Rektörlük binası) oturan James Whittall tarafından Selanik, Malaga ve Manila Konsolosu Richard Wilkinson ile evlenen kızı Jane için 1865 yılında yaptırılmıştır. Jane’nin büyükbabası Charlton Whittall’ı ve Richard’ın babası Richard Wilkinson’ı İzmir’deki ilk yıllarında ziyaret eden İngiliz gezgin John Madox’un 1821 yılındaki İzmir gezi notlarında da bahsedildiği gibi iki ailenin dostlukları bu evlilikle akrabalık düzeyine ulaşmıştır.

1857 yılında açılan St. Mary Magdalene Kilisesi ile Büyük Ev arasındaki alanda yer alan at haralarının yıktırılması sonucu yaptırılan bu köşk, Wilkinson ailesince 1985 yılına kadar kuşaklar boyu kullanılmıştır. 1988 yılında ailenin elinden çıkararak Filidis Ailesine sattığı köşk 1997 yılında Ege Üniversitesi’nin kullanımı için kamulaştırılmıştır. 2005 yılına harap bir halde ulaşan fakat aynı yıl Ege Üniversitesi’nin kuruluşunun 50. yılı anısına restore edilerek yeni kimliğine kavuşmuş olan köşk, günümüzde EÜ 50. Yıl Köşkü Sanat Galerisi adıyla üniversitenin bir sanat merkezi ve EÜ Uluslararası İlişkiler ve AB Ofisi olarak hizmet vermektedir.

Adres : Ege Üniversitesi Rektörlüğü Bahçesi, Bornova / İZMİR
Tel. : 0232 342 95 42 / 0232 388 40 00
E-posta : egesanat@mail.ege.edu.tr

EGE ÜNİVERSİTESİ ETNOGRAFYA MÜZESİ

EÜ ETNOGRAFYA MÜZESİ
Günümüze Sirkehane adıyla ulaşmış olan müze binası 19.yy sonları ile 20.yy başları arasında inşa edilmiştir. Sahipleri hakkında tüm araştırmalara rağmen bilgi alınamamıştır.1943 yılında T.C. Maliye Hazinesi’ ne devrolan yapının arka kısmı 1960′lı yıllarda E.Ü Ziraat Fakültesi Gıda ve Fermantasyon Teknolojisi Kürsüsü tarafından sirke ve turşu üretim yeri olarak, ön kısmı ise lojman olarak kullanılmıştır.
1990 yılında T.C. Maliye Hazinesi’nden Ege Üniversitesi’ ne trampa yolu ile geçen Sirkehane, 1990′lı yıllara kadar konut olarak hizmet vermiştir. Son yirmi yıllık süreç içinde büyük bir bölümü yıkılmış olan bina 2010 22.06.2010 tarihinde tamamlanan yenileme sonucunda “E.Ü. Balkanlar ve Anadolu Giysileri Müzesi” olarak faaliyete geçmiştir. Kültür Bakanlığına başvurulmuş ve Bakanlık denetiminde özel müze olarak açılmasında sakınca olmadığı belirtilmiş ve 02.11.2010 tarihinde onaylanarak özel “EGE ÜNİVERSİTESİ ETNOGRAFYA MÜZESİ” adını almıştır.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR RESİM VE HEYKEL MÜZESİ (Konak)

RESİM HEYKEL KONAK
İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi, 9 Eylül 1952 yılında Kültürpark içerisinde galeri olarak açıldı. Daha sonra Atatürk Bulvarı’ndaki yerine taşınan galeri, plastik sanatlar alanında devletin İzmir’e yaptığı ilk hizmettir.

Galerinin açılmasıyla birlikte hem İzmir’deki sanatçıların eserlerini sergileme imkanı doğdu, hem de her yıl düzenlenen Devlet Sergileri İzmir’de de sergilenmeye başladı. Kurulduğu yıldan itibaren sergi faaliyetleri dışında, amatörlere yönelik resim kursları da düzenleyen İzmir Resim ve Heykel Galerisi, kentin sanat hayatına canlılık getiren önemli katkılar da sağladı.

1973 yılı, İzmir Resim ve Heykel Galerisi için önemli değişikliklerin olduğu bir yıldır. Müdürlük görevini yürüten Turgut Pura’nın çabalarıyla galeri, müzeye dönüştü ve Konak’taki yeni binasına taşındı. Müzenin bugün sahip olduğu zengin resim ve heykel koleksiyonunun oluşmasında Turgut Pura’nın büyük emeği vardır.

Adres : Mithatpaşa Cad. No:94 Konak / İZMİR
Telefon : 0232 482 03 93
E-posta : resimheykel35@kultur.gov.tr
Web : www.izmirresimheykelmuzesi.gov.tr

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ

ahmetadnansaygun
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente armağanı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, sanata dair uzun soluklu bir düşün gerçeğe dönüşmesidir. Ahmet Piriştina’nın başlattığı bu düşe, Aziz Kocaoğlu aynı heyecanla sahip çıkmış ve sadece kentin değil, Türkiye’nin belki en iyi konser salonuna sahip bir sanat merkezi yapılmıştır.
Projenin müellifi mimar Tevfik Tozkoparan, şimdi anılarda kalan bir zamanların troleybüs garajı ve bakım atölyesini sanatsal aktiviteler merkezine dönüştürmeyi başarmış; üstelik bunu yaparken de salt bir mimari unsur olarak yapıya İzmir’lilerin yaşama biçimlerine uygun özellikler kazandırmıştır.
İsmini ilk devlet sanatçısı ünvanına sahip İzmir’li besteci Ahmed Adnan Saygun’dan alan sanat merkezi, teknik altyapısı ve konser salonlarıyla Türkiye’nin en nitelikli sanat merkezidir. AASSM nitelikli teknik altyapısının yanı sıra sanatseverlerin ve özellikle de engelli vatandaşlarımızın sanat merkezine rahatlıkla ulaşılabileceği bir şekilde tasarlanmıştır.
Adres : Mithatpaşa Cad. 1087 Güzelyalı / İZMİR
Telefon: 0232 293 38 31 (Gişe) / 0232 293 38 17 (Halkla İlişkiler)
E-mail : iletisim@aassm.org.tr
Web : www.aassm.org.tr

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI KÜLTÜR MERKEZİ

Havagazı

Fransızlar tarafından 150 yıl önce inşa edilen Alsancak’taki Tarihi Havagazı Fabrikası İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline geldi.

Havagazı Fabrikası Restorasyon Projesi kapsamında, 24 bin metrekarelik alanda, 2.850 metrekare inşaat alanına sahip tescilli yapılar dışındaki tüm yapılar yıkıldı. Aslına uygun olarak restore edilen tescilli yapılar kültür mekanı olarak kullanılmaya başlandı.

Adres : Umurbey Mahallesi, Alsancak, 35000 İzmir
Tel. : 0232 489 07 96

İZMİR BÜYÜKŞEHİER BELEDİYESİ AYA VOUKLA KİLİSESİ (AZİZ VUKOLOS) KİLİSESİ

ayavoukla
Agios Voukolos Kilisesi, Rum Ortodoks Ermeni Cemaati için 19. yüzyılın ikinci yarısında yapılmış. Kilise işlevini 1922 yılına kadar sürdüren yapı, cemaatinin İzmir’den ayrılması üzerine yıllarca terk edilmiş bir durumda kalmış.1924 yılının şubat ayında Atatürk’ün isteği üzerine Asar-ı Atika Müzesi’ne dönüştürülmüş. Müze işlevi ilerleyen zamanlarda değişmiş, Kültür Bakanlığı tarafından opera çalışma salonu olarak hizmet veren yapı, talihsiz bir yangın sonrasında da kullanılmamıştır. Cumhuriyet’in ilanı ile müzecilik çalışmalarının önem kazanmasıyla birlikte, kimi kabartmalar, heykeller, frizler ve birçok tarihi eser kurtarılarak bahçesine konmuştur.1951 yılında müze buradan fuar alanına taşınmış. Mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olan yapı, 17 Ocak 1975 tarih ve 152 sayılı genelgeyle korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilmiştir.Yapı, 2003 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. 2004-2007 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi Mimari Restorasyon Bölümü tarafından hazırlanan restorasyon projesi, İzmir 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nca gerçekleştirilmiş, Aralık 2008′de yer tesliminin ardından restorasyon çalışmaları başlamıştır. Basmane – Ayavukla Kilisesi Restorasyon Projesi ve Uygulama Projesi İzmir 1 Numaralı Kültür ve Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayı ile, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.
Adres: 1374 Sokak No.24 Alsancak
Tel: 0232 293 19 47

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DOĞANLAR KİLİSESİ

17-doganlar_kilisesi_2
Doğanlar Kilisesi, 19. yüzyılda Hristiyan tebaaya sunulan ayrıcalıklarla İstanbul başta ol¬mak üzere, Osmanlı topraklarında pek çok kilise inşa edilmiştir. Batı Anadolu’da ve İzmir’de Levantenlerin ticari etkinliklerinin gelişmesi, adalardan ve Balkanlardan göçen Rum nüfusun etkisi ile bölgede yo¬ğun kilise inşa faaliyetleri gerçekleşmiştir. Önemli bir liman kenti olması nedeniyle zamanla oluşan çok kültürlü yapının uzantısı olarak, İzmir’de inşa edilen farklı mezheplere ait kiliseler o dönemin sosyolojik yapısına ilişkin referansları günümüze taşımaktadır. Bornova ilçesinde yer alan üçgen alınlıklı, simetrik yerleştirilmiş büyük dörtgen pencereli, beşik ça¬tılı, tek nefli ve tek apsisli Doğanlar Kilisesi bu örneklerden biridir.
Doğanlar Kilisesi, boyut, malzeme ve inşa tekniği açısından Ortaçağ’ın geleneklerini sürdüren pek çok anıtsal kiliseden farklıdır. Geçmişte çevresi zeytinlik olan bu kilise, olasılıkla bu yıllarda Yunanis¬tan ve Balkanlardan çalışmak üzere gelen Yunanlı Ortodokslar için 19. yüzyıl ortalarında inşa edilmiş mütevazı ölçekte bir kilisedir. Kilise işle¬vini yitirdikten sonra uzun bir süre marangozhane daha sonra ahır ola¬rak kullanılmış ve büyük tahribata uğramıştır. Restorasyon yapım süreci tamamlanmıştır. Kilise, faaliyetler özelinde bölge sakinlerinin sosyal ve kültürel kullanımına kazandırılmıştır.

BORNOVA BELEDİYESİ YEŞİLOVA HÖYÜĞÜ SERGİ ALANI

 giriş
Bornova Belediyesi tarafından 2014 yılında  inşa edilerek kurulan, “ Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi”, İzmir’in 8500 yıl öncesine giden ilk yerleşim alanı yanında yer almaktadır.  Merkez,  Yeşilova Höyüğü’ne ait arkeolojik kazı alanları ile bütünleştirilmiş, arkeoloji parkı, kazı evi, , aktivite alanları, sergi binası ve bir Neolitik köyden oluşmaktadır.Yaklaşık 4 bin 756 metrekarelik kapalı alana sahip merkezde, Kazı alanından çıkarılan eserler, Arkeoloji Araştırma Laboratuvarı’nda onarılıp incelenmekte, kazı alanına gelenler merkezi ve  İzmir’in ilk  uygarlıkların kurulduğu alanı ziyaret edebilmektedir. Ziyaretçiler Tarih Öncesi Döneminin farklı bir anlayışla sergilendiği bu alanda, Neolitik Dönemi aslına yakın inşa edilen köy içinde  yaşayarak öğrenebilmektedir.  Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi’nde  kazı çalışması, araştırmalarla birlikte birçok faaliyet ve proje de sürdürülmektedir.  Bunların amacı, İzmir’in 8500 yıl önceki ilk yerleşimi ve Anadolu’nun ilk kültürünü öğretebilmek,  arkeolojiyi sevdirmek, tarihi eserlerimize sahip çıkma ve koruma bilincimizi arttırmak,  tarihi toplum için “yaşayan” bir kavram haline getirmek ve toplumun tarihi alanlara karşı bağlılık ve anlayış geliştirmek için Üniversite, belediye, eğitim kurumları ve toplum  arasında bir işbirliği kurmaktır.Ziyaretçilere yönelik faaliyetler; “ kazı alanlarında ve  kazı evinde”,  “çocuklar için arkeoloji parkında ” ve  “tarih öncesi döneme ait köyün içinde”  gerçekleştirilmektedir. Alana gelen öğrencilere, gençlere, yetişkinlere Anadolu’nun ilk kültürleri ve  İzmir’in Tarih Öncesi dönemi anlatılmakta,  Arkeoloji ile ilgili kısa bilgi verilerek, tarih öncesi köyde  zaman yolculuğuna çıkmakta, Yeşilova Höyüğü ve Yassıtepe kazı alanlarında dolaştırılmaktadır. Ziyaretçi Merkezi’nin Sergi Binası’nda yıl içinde  farklı konularda birçok sergi açılmıştır.

KARŞIYAKA BELEDİYESİ OPERA VE TİYATRO SAHNESİ

karşıyaka opera
Türkiye’nin en iyi akustik salonlardan birine sahip olan Karşıyaka Opera ve Tiyatro Binası 3000 m² lik kapalı alana inşa edildi. Üç katlı olarak yapılan tesiste bodrum kat, otopark ve sığınak da bulunuyor. Tesise sergi salonu ve loca dahil 517 kişilik bir salon kazandırıldı. Opera ve tiyatro binasının uluslararası kriterlere uygunluğu da bilirkişilerce hazırlandı. Bina, iklimlendirme sistemleriyle konforlu bir seyir sunmaktadır. Bütün katlarda ıslak zeminler seramik, diğer zeminler granit ve ahşap kaplama olarak yapılmış sahne sistemleri, akustik ve ışıklandırma uzmanlar tarafından projelendirilmiştir.
Adres: Yalı Mah., 6445. Sok. No:23, Alaybey/İzmir
Telefon: 0232 330 6404

İŞ BANKASI İZMİR SANAT GALERİSİ

isbankasi
İzmir Sanat Galerisi İzmir Konak Meydanında bulunan İş Bankası Konak Şubesi üzerindeki mekanında sanatçılar ve sanatseverlere hizmet vermektedir.
Yaklaşık 400 metrekarelik bir alana sahip olan galeri, yan yana iki salondan oluşmaktadır. Bu salonlarda resim, heykel ve seramik sergileri düzenlenmektedir.
Galerimiz pazar, pazartesi ve bayram günleri dışında her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında gezilebilmektedir.
Adres : Çobanoğlu Zeki Bey Cad. (İş Bankası Konak Şubesi Üstü) No:2 Konak / İZMİR
Telefon : 0232 482 09 39
E-mail : konak.sanat@isbank.com.tr

KONAK BELEDİYESİ GÜZELYALI KÜLTÜR MERKEZİ

konakgkm
Eski As Sineması’nın yerine inşa edilen, Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi, 32 Sokak’ta yer almaktadır.
Merkez, Güzelyalı semtine yakışan mimarisiyle olduğu kadar çağdaş ve konforlu bina özellikleriyle de İzmir’in en nitelikli kültür merkezleri arasında yer alır.
Açıldığı günden bu yana sayısız kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapan merkezde, yüksek standartlarda bir sanat galerisi ile 300 kişilik Nazım Hikmet Sahnesi bulunmaktadır.
Güzelyalı Kültür Merkezi’nde; İngilizce, Çince, Yunanca, Yoga, Bale, Dans, Piyano, Bağlama, Gitar, Keman, Fotoğrafçılık, Karikatür, Satranç, Tiyatro ( Yetişkin – Çocuk), Hediyelik Eşya Yapımı, Çocuk Korosu, Resim (Yetişkin – Çocuk) ve Seramik kurslarının düzenlendiği derslikler bulunmaktadır. Merkezde ayrıca, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Klasik Türk Müziği Koroları çalışmalarını sürdürmekte ve konserler vermektedir.
Adres : 32 Sokak No: 4 (Güzelyalı Parkı Yanı) Güzelyalı / İZMİR
Telefon : 0232 224 24 30 / 0232 224 82 88

GALERİ A

dışarıdan (2)
Galeri A, Aralık 2014′te sanat aracılığı ile farkındalık alanları oluşturmak hedefiyle Ayşegül Kurtel ve Arzu Özkural ortaklığıyla yola çıkmış, alanında İzmir’e yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan bir sanat kurumudur. Açıldığı günden bu yana değerli sanatçılarla gerçekleştirdiği sergilerin yanında, çeşitli alanlarda atölye çalışmaları ve seminerler düzenleyerek, sanat eserinin yalnızca izleyiciyle buluştuğu bir mekan olmaktan daha fazlasını; sanatın üretim sürecine dahil olan, sanat üreten bir kurum olmayı ilke edinmiştir.
Adres: 1481 sok. No: 7 Alsancak
Tel: 0232 404 40 46

İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ UŞAKİZADE KÖŞKÜ

FSDF
Uşakizade Köşkü zeminle birlikte üç katlıdır. İlk kata, iki yandan yükselip ana kapı önünde birleşen merdivenlerle çıkılır. Köşkün ön yüzünde mor salkımlar yer alır. Köşkün birinci katı çok serin olduğundan, yazın köşkün en çok kullanılan bölümüdür. Bu katta dört oda bulunmaktadır. Bu bölümdeki yemek odası aynı zamanda salon vazifesi gören büyükçe bir odadır. Gazi Mustafa Kemal Paşa ile Latife Hanım’ın nikahı burada kıyılmıştır.
Girişte soldaki oda köşkün başodasıdır. Bu oda, Gazi’ ye çalışma odası olarak ayrılmış ve Gazi’ye köşke beş ayrı gelişinde 91 gün ev sahipliği yapmıştır. Sağdaki oda köşkün diğer bir konuk odasıdır. Tahta merdivenlerle çıkılan üst katta ise, karşılıklı üçer tane olmak üzere toplam altı oda bulunmaktadır. Bu katta; köşelerde dört yatak odası yer alır. Merdivenden çıkılınca soldaki ilk oda Gazi Mustafa Kemal Paşa’ nın yatak odasıdır. Ortadaki iki oda ise, ailenin gece kullandığı oturma odalarıdır.